Bazénové alarmy

Ochránia Vaše deti a domácich miláčikov pred utopením sa!! Vhodný k bazénom bez prekrytia.

Popis: Bazénový alarm dokáže strážiť akýkoľvek bazén a upozorniť hlasným poplachom na pád osoby, dieťaťa alebo domáceho maznáčika do bazéna alebo inej vodnej plochy. Proklamovaný poplach sa prenáša bezdrôtovo na externú sirénu, ktorú možno umiestniť v priľahlom objekte. Bazénový alarm je navrhnutý na stráženie vodných plôch.

Bazénový alarm je vhodný najmä k bazénom, kde sa pohybujú deti a nemožno tu inak zabezpečiť ich bezpečie. Bazénový alarm je prispôsobený tak, aby ho deti nedokázali vyradiť z prevádzky. Pred kúpaním sa bazénový alarm prepne do režimu kúpanie. Po upokojenie vodnej hladiny dôjde automaticky k prepnutiu do režimu stráženia. Nemožno tak zabudnúť alarm odstavený.

Použitie: Bazénový alarm je vhodný na všetky vodné plochy. Najmä na nekryté bazény alebo záhradné jazierka, kde hrozí riziko pádu osoby do bazéna. Akékoľvek vodné plochy v blízkosti detí neradno podceňovať, pretože deti si radi hrajú v ich blízkosti. Nebezpečenstvo pošmyknutia a pádu do vody je tak extrémne.

Montáž: Bazénový alarm sa montuje na hranu bazéna dvoma skrutkami. Detekčný tubus sa nastaví tak aby sa dotýkal vodnej hladiny. Pri inštalácii nie je potrebné žiadnych káblov. Centrálna jednotka je napájaná bateriovo, preto tu nehrozí úraz elektrickým prúdom. Externá siréna sa umiestňuje do priľahlého objektu, aby prípadný poplach bol dostatočne počuť. Siréna je napájaná z adaptéra a má zálohovací batériu v prípade výpadku prúdu.

Technické parametre: 

Napájanie jednotky: 2x 9 V batérie
Napájanie sirény: AC adaptér 230V, 50Hz + záložný zdroj 9 V batérie
Detekčná plocha: 50-70 m2
Detekčná rýchlosť: do 10 sekúnd
Detekčné hmotnosť: od 6 kg
Siréna: 2x 90 dB + optická signalizácia
Dosah bezdrôtovej sirény: max 100 m
Zapínanie: manuálne a automatické
Montáž: na hranu nádrže
Režim: stráženie, kúpanie
Certifikované v TÜV

Komentáre sú uzavreté.