MiniSalt 30

800,00 €

Krátky popis

Úprava vody pomocou slanej technológie. Solonizačná jednotka od francúzskeho výrobcu vyniká jednoduchou montážou, kompaktnosťou a veľmi jednoduchým ovládaním. Samočistiaca lineárna cela odoláva tlaku až 3 bary. Riadiaca jednotka spĺňa krytie IP55. Kompatibilné s akýmkoľvek typom bazéna s možnosťou montáže do nových alebo používaných bazénov. Systém pracuje už od koncentrácie soli 2,5kg/m3 vody. Produkcia chlóru 14 gr/hod. Regulácia produkcie chlóru. Indikácia provozného stavu.


V elektrolytickej cele, inštalovanej do bazénového okruhu pôsobením el. prúdu, dochádza k štiepeniu molekúl soli a k tvorbe plynného chlóru, ktorý je okamžite rozpustený vo vode a vzniklá kyselina chlorna, ktorá je základným dezinfikantom bazénovej vody. V procese elektrolýzy rovnako vznikajú dalšie účinné sanitačné látky a to ozón a kyslík. Zariadenie je funkčné len v dobe, kedy je spustená bazénová filtrácia.


Prečo je získaná voda zdravšia?
Mierne slaná voda je prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, takže voda je zdravšia hneď od začiatku. MiniSalt proces ochráni vodu od škodlivých mikroorganizmov pomocou elektrochemickej produkcie dezinfekčných činidiel. Každé z nich je schopné ničiť baktérie a iné škodlivé organizmy samo, avšak dohromady je ich sila takmer extrémna.


Bude voda rovnaká ako v oceáne?
Morská voda má cca 3,5 % obsahu solí. MiniSalt pracuje iž s koncentraciou od 0,4 – 0,5 %. Mierne slaná voda je totiž pre používánie v kúpeli omnoho komfortnejšia, než „pravá“ morská voda. Zloženie slanej vody v bazéne produkovanej procesom MiniSalt, je možné prirovnať k zloženiu sĺz, takže otvoriť oči pri potápaní v bazéne ošetrené týmto procesom, nie je nepríjemné.


Je táto soľ korozívna?
Voda obsahujúca soľ v koncentrácii okolo 0,4 – 0,5 % je mierne korozívna. Pri použití systému je nutné používať Tepelné výmeníky a titánové el. kúriacie špirály. V bazéne nesmú byť prítomné žiadne prvky z štandartne nerezovej ocele (AISI 304), nutné je použitie zariadení odporúčaných pre chod v slanej vode.


Kedy je nutné doplňovať soľ do vody ?
V priebehu chodu zariadenia, elektrochemického procesu, nedochádza k spotrebe soli a nie je potreba ju doplňovať. Odparovaním vody rovnako nedochádza k úbytku soli. Soľ je treba doplniť až po niekoľnásobnom opakovanom praní filtra spojeným s dopúšťaním vody alebo obmene vody v bazéne a to opäť 4 kg soli na 1 m3 (1 000 litru) vody. Na nutnosť doplnenia soli vás upozorní prístroj.

Galéria